Hexasakk versenyek
1980-tól - 1989-ig






1980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989
































1980




I. Európa Bajnokság London 1980.08.11.-15.

A csoport: 1. Jan Borawski Lengyelország 3 2. Piers Shepperson Anglia 2 3. Waldemar Seliga Lengyelország 1 4. Klaus Eberlein Ausztria 0

B csoport: 1. Rudolf László Magyarország 2 2. Marek Mackowiak Lengyelország 2 3. Brian Towers Anglia 1,5 4. David Woolley Anglia 0,5

Végeredmény:

1. Marek Mackowiak Lengyelország 2. Rudolf László Magyarország 3. Jan Borawski Lengyelország 4. Piers Shepperson Anglia 5. Waldemar Seliga Lengyelország 6. Brian Towers Anglia 7. David Woolley Anglia 8. Klaus Eberlein Ausztria





1981




Bóly-81 Bóly 1981.03.07.-08.

1. Rudolf László Bátaszék 6 2. Ambrus Lajos Döbrököz 5 3. Kolozsvári Miklós Budapest 5 4. Deme Lajos Miskolc 5 5. Zelenák Tibor Miskolc 4,5 6. Póda Jenő Csávoly 4,5 7. Dalos Endre Bóly 4,5 8. Hortobágyi Imre Szekszárd 4 9. Szabó Sándor Mohács 4 10. Csongrádi József Érd 3,5 11. Péter János Bátaszék 3,5 12. Halas János Bóly 3,5 13. Bánhelyi László Szekszárd 3 14. Rottek Ferenc Mezőtúr 3 15. Somogyi István Bóly 3 16. Péter Fábián Bátaszék 3 17. Gelencsér Mihály Pécs 2,5 18. Falusi Mihályné Bóly 2 19. Falusi Mihály Bóly 2 20. Széles Lajos Pécs 1,5 21. Hermesz Antal Pécs 1 22. Papp Károly bóly 1





Hármas csapattalálkozó Szekszárd 1981.07.18.

1. Bátaszék 5 2. Szekszárd 3,5 3. Bóly 0,5





I. Országos Bajnokság Szekszárd 1981.09.04.-06.

1. Sziráki László 7,5 2. Ambrus Lajos 7 3. Kolozsvári Miklós 6,5 4. Rudolf László 6,5 5. Bank László 6 6. Szabó Miklós 6 7. Deme Lajos 5,5 8. Dalos Endre 5,5 9. Vámosi Albert 5,5 10. Szegi Antal 5,5 11. Csongrádi József 5,5 12. Hovanyecz László 5 13. Póda Jenő 5 14. Zelenák Tibor 4,5 15. Halas János 4,5 16. Vida László 4,5 17. Juhász János 4,5 18. Putzer András 4,5 19. Hortobágyi Imre 4 20. Hermesz Antal 4 21. Szederkényi Tamás 4 22. Bánhelyi László 4 23. Csupor Péter 4 24. Horváth Pál 4 25. Rollkó Gábor 4 26. Somogyi István 3,5 27. Péter Fábián 3,5 28. Kovács Imre 3 29. Márton Zoltán 3 30. Szűcs Tamás 2,5 31. Pordány Sándor 1





1982




Területi Csapatbajnokság Pécs-Bátaszék 1982.03.21.-11.13.

1. Bátaszék 27,5 2. Pécsi DOZSO SE 23,5 3. Pécsi Geodézia 13 4. Pécsi Kesztyűgyár 10 5. Pécsi Ifjúsági Ház 2





II. Országos Bajnokság Miskolc 1982.04.05.-07.

1. Rudolf László 7,5 2. Hámori András 7,5 3. Vámosi Albert 6 4. Szabó Miklós 6 5. Ambrus Lajos 5,5 6. Sziráki László 5,5 7. Vályi Nagy Tamás 5,5 8. Csongrádi József 5,5 9. Ábrahám Tibor 5,5 10. Deme Lajos 5 11. Kolozsvári Miklós 5 12. Szegi Antal 5 13. Botkó Imre 5 14. Juhász János 4,5 15. Bank László 4,5 16. Hortobágyi Imre 4,5 17. Hermesz Antal 4,5 18. Szabó Béla 4 19. Vida László 4 20. Halas János 4 21. Putzer András 3,5 22. Nagy Attila 3,5 23. Bolgár Péter dr. 3,5 24. Szokodi László 3,5 25. Pingitzer Sándor 3 26. Kovács János 2,5 27. Karaba László 1,5 28. Zelenák Tibor 0,5





I. Alisca Kupa Szekszárd 1982.09.16.-19.

1. Rudolf László 7,5 2. Sziráki László 7 3. Hámori András 6,5 4. Botkó Imre 6,5 5. Bruckner Istvánné 6,5 6. Szabó Miklós 6 7. Buzási József 6 8. Szegi Antal 6 9. Csupor Péter 6 10. Bolgár Péter dr. 6 11. Bank László 5,5 12. Gyarmati Tihamér 5,5 13. Szokodi László 5,5 14. Bordás Lajos 5,5 15. Vályi Nagy Tamás 5 16. Kolozsvári Miklós 5 17. Pingitzer Sándor 5 18. Péter János 5 19. Bede István 5 20. Vida László 5 21. Hortobágyi Imre 4,75 22. Juhász János 4,5 23. Deme Lajos 4,5 24. Kovács Imre 4,5 25. Nagy Attila 4,5 26. Mátyás István 4 27. Molnár János 4 28. Vámosi Albert 4 29. Ábrahám Tibor 4 30. Tóth József 4 31. Pető Zoltán 4 32. Csupor Katalin 3,75 33. Péter Fábián 3,5 34. Bánhelyi László 3,5 35. Márton Zoltán 3,5 36. Szász Endre 3,5 37. Rollkó Gábor 3 38. Szabó Béla 3 39. Szabó Lajos 3 40. Ruzsinszki Nándor 2,5 41. Győri Zoltán 2,5 42. Hermesz Antal 2,5 43. Sánta István 1 44. Lojek Csaba 0





I. Zsolnay Kupa "A" csoport Pécs 1982.07.24.-31.

1. Rudolf László 8 2. Simon Triggs 8 3. Hámori András 5,5 4. Szabó Miklós 5 5. Bank László 5 6. Deme Lajos 5 7. Szokodi László 4,5 8. Slawomir Bitner 4,5 9. Jan Kudelski 4,5 10. Gyarmati Tihamér 4 11. David Woolley 4 12. Vida László 3 13. Ábrahám Tibor 3 14. Putzer András 3 15. Juhász János 3 16. Hermesz Antal 2

I. Zsolnay Kupa "B" csoport Pécs 1982.07.24.-31.

1. Botkó Imre 7 2. Bede István 7 3. Buzási József 6 4. Pecsuvácz József 5,5 5. Vályi Nagy Tamás 5,5 6. Bruckner Istvánné 5,5 7. Csupor Péter 5 8. Mátyás István 5 9. Szász Endre 5 10. Tóth József 5 11. Szabó Miklósné 5 12. Szabó Béla 4,5 13. Győri Zoltán 2 14. Gáspár Tamás 2 15. Nagy Attila 2 16. Rollkó Gábor 0





1983




I. Tizek Bajnokság Mázaszászvár 1983.03.09.-13.

1. Botkó Imre 6 2. Kolozsvári Miklós 6 3. Rudolf László 5,5 4. Hámori András 5,5 5. Bank László 5 6. Szabó Miklós 5 7. Sziráki László 4,5 8. Vámosi Albert 4 9. Deme Lajos 2,5 10. Szokodi László 1





Lengyelország-Magyarország csapatmérkőzés Varsó 1983.04.24.

Lengyelország - Magyarország 3,5:6,5





III. Országos Bajnokság Gárdony 1983.05.05.-08.

1. Rudolf László 10 2. Botkó Imre 10 3. Sziráki László 9,5 4. Buzási József 7 5. Vályi Nagy Tamás 7 6. Szabó Miklós 6 7. Szegi Antal 6 8. Lénárt Győző 6 9. Bruckner Istvánné 6 10. Bede István 6 11. Nagy Attila 6 12. Bolgár Péter dr. 5,5 13. Szabó Gyula 5,5 14. Hortobágyi Imre 5 15. Deme Lajos 5 16. Hermesz Antal 5 17. Szokodi László 5 18. Szabó Béla 5 19. Szabó Miklósné 5 20. Rottek Ferenc 5 21. Juhász János 5 22. Vámosi Albert 5 23. Hámori András 5 24. Ábrahám Tibor 4 25. Tóth József 4 26. Vida László 4 27. Csupor Péter 3,5 28. Pingitzer Sándor 3,5 29. Szabó Lajos 3 30. Gáspár Attila 2,5





II. Alisca Kupa "A" csoport Szekszárd 1983.06.14.-18.

1. Rudolf László 8 2. Sziráki László 6,5 3. Hámori András 6 4. Marek Mackowiak 5,5 5. Vályi Nagy Tamás 5,5 6. Szegi Antal 5 7. Botkó Imre 5 8. Jan Borawski 5 9. Buzási József 5 10. Bank László 5 11. Ábrahám Tibor 5 12. Gyarmati Tihamér 5 13. Kolozsvári Miklós 4,5 14. Vámosi Albert 4,5 15. Szabó Miklós 4,5 16. Deme Lajos 4,5 17. Mieczyslaw Grabarek 4 18. Juhász János 4 19. Vida László 3,5 20. Nagy Éva 3,5 21. Hortobágyi Imre 3 22. Szokodi László 3 23. Sánta István 2,5

II. Alisca Kupa "B" csoport Szekszárd 1983.06.14.-18.

1. Bolgár Péter dr. 7,5 2. Lénárt Győző 7,5 3. Csupor Péter 7 4. Czékus András 5,5 5. Pető Zoltán 5,5 6. Bodrogi István 5 7. Molnár János 5 8. Tóth Árpád 5 9. Borsos István 5 10. Mátyás István 5 11. Rottek Ferenc 4,5 12. Szabó Gyula 4,5 13. Mihail Roscsin 4,5 14. Tóth József 4,5 15. Pingitzer Sándor 4,5 16. Bánhelyi László 4,5 17. Hermesz Antal 4 18. Szabó Miklósné 4 19. Rollkó Gábor 4 20. Pordány Sándor 3,5 21. Szabó Lajos 3,5 22. Szabó Zoltán 3 23. Rottek Ferencné 1





Nemzetközi csapatverseny Szekszárd 1983.06.19.

1. Külföld 2. Észak - Magyarország 3. Tolna megye 4. Baranya megye





I. Erzsébet Kupa Budapest 1983.11.04.-07.

1. Botkó Imre 7 2. Rudolf László 6,5 3. Szabó Miklós 6 4. Kolozsvári Miklós 6 5. Szegi Antal 6 6. Szőke Gyula 6 7. Sziráki László 5,5 8. Gados László 5,5 9. Bolgár Péter dr. 5,5 10. Molnár József 5,5 11. Vályi Nagy Tamás 5 12. Vida László 5 13. Bruckner Istvánné 5 14. Boronyák István 4,5 15. Deme Lajos 4,5 16. Juhász János 4,5 17. Pingitzer Sándor 4,5 18. Ábrahám Tibor 4,5 19. Szokodi László 4,5 20. Jadud Oto 4,5 21. Mészáros Sándor 4,5 22. Szederkényi Tamás 4,5 23. Lénárt Győző 4 24. Borsos István 4 25. Derzsi Sándor 4 26. Csongrádi József 3,5 27. Krem Alajos 3,5 28. Laposa Miklós 3,5 29. Budai László 3 30. Lénártné T. Piroska 2 31. Tóth Róbert 1,5





I. Ifjúsági Bajnokság Tata 1983.11.04.-07.

1. Bodrogi István 7,5 2. Csupor Péter 6,5 3. Czékus András 6,5 4. Gyarmati Tihamér 6 5. Horváth Péter 6 6. Keresztényi Péter 5,5 7. Buzási József 5,5 8. Tóth Árpád 5 9. Jerzy Pajaczek 5 10. Lódi László 5 Mátyás István Veres Gyula 4,5 Szabó Béla 4,5 Bán Beáta 4,25 Gáspár Attila 4,25 Tamás Erika





1984




I. Bátaszék Kupa Bátaszék 1984.01.13.-15.

1. Rudolf László 8 2. Vályi Nagy Tamás 6 3. Bodrogi István 6 4. Hámori András 6 5. Kolozsvári Miklós 5,5 6. Botkó Imre 5,5 7. Bolgár Péter dr. 5,5 8. Gyarmati Tihamér 5,5 9. Nagy József 5 10. Buzási József 5 11. Szabó Miklós 5 12. Czékus András 5 13. Péter János 4,5 14. Lénárt Győző 4,5 15. Bede István 4,5 16. Szokodi László 4 17. Deme Lajos 4 18. Vámosi Albert 4 19. Nagy Éva 4 20. Ábrahám Tibor 3 21. Fejes Csaba 2,5 22. Péter István 2,5 23. Szederkényi Tamás 2,5





I. Varsói nemzetközi Verseny Varsó 1984.01.31.-02.05.

1. Rudolf László 5,5 2. Marek Mackowiak 5,5 3. Botkó Imre 4,5 4. Simon Triggs 3 5. Jan Borawski 3 6. Kolozsvári Miklós 2,5 7. Mariusz Wojnar 2 8. Waldemar Seliga 2

I. Varsói nemzetközi verseny "B"csoport Varsó 1984.01.31.-02.05.

1. Slawomir Bitner 6,5 2. Buzási József 6.5 3. Marek Mandecki 6,5 4. Andrzej Orlowski 6 5. Jan Kudelski 6 6. Andrzej Ciolek 6 7. Tomasz Nowacki 5,5 8. Leszek Talar 5 9. Edward Rybka 5 10. Dariusz Dziadkiewicz 5 11. Jerzy Pajaczek 4,5 12. Szabó Miklós 4,5 13. Miroslaw Kocuba 4,5 14. Dariusz Fatyga 4,5 15. Edmund Kiejdo 4,5 16. Franciszek Jankowski 4 17. Kazimierz Czechowski 4 18. Aleksander Marcinkiewicz 3,5 19. Jan Lewandowski 3,5 20. Kazimierz Zietek 3,5 21. Jan Roczniak 3 22. Ryszard Mackowiak 2,5 23. Mieczyslaw Grabarek 2,5 24. Jacek Dittwald 2,5 25. Wlodzimierz Zietek 2,5





II. Tízek Bajnokság Pécs 1984.02.15.-19.

1. Botkó Imre 6 2. Sziráki László 6 3. Szabó Miklós 5,5 4. Rudolf László 5,5 5. Kolozsvári Miklós 5 6. Hámori András 5 7. Bodrogi István 4,5 8. Vályi Nagy Tamás 3,5 9. Deme Lajos 3 10. Juhász János 1





Magyarország - Csehszlovákia ifjúsági mérkőzés Pécs 1984.03.26.

Bodrogi István (s) - Gyarmati Tihamér (v) 0:1 Csupor Péter (v) - Mátyás István (s) 1:0 Nagy József (s) - Czékus András (v) 0:1 Horváth Péter (v) - Keresztényi Péter (s) remi Szász Endre (s) - Janig Károly (v) 1:0 Gáspár Attila (v) - Sagát István (s) 1:0

Magyarország - Csehszlovákia 3,5:2,5





Felszabadulási Emlékverseny Miskolc 1984.03.31.

Végeredmény:

1. Rutkovszky Tibor 5,5 2. Fegyverneki János 5 3. Tóth István 4,5 4. Rozák Bertalan 4 5. Dudás István 4 6. Hajnal András 4 7. Karaba László 4 8. Túróczi József 3 Dudás Pál 3 Adorján Sándor 3 Bencze István 3 Szabó István 3 Gurály Tamás 3 14. Dékány Barna 2 Szepesi László 2 Kreisz György 2 Deák Béla 2 18. Tóth Tibor 1 Buskú Albert 1





IV. Országos Bajnokság Budapest 1984.05.04.-06.

1. Rudolf László 7 2. Vámosi Albert 7 3. Sziráki László 6,5 4. Deme Lajos 5,5 5. Buzási József 5,5 6. Szabó Miklós 5 7. Szokodi László 5 8. Bolgár Péter dr. 5 9. Botkó Imre 4,5 10. Kolozsvári Miklós 4,5 11. Juhász János 4,5 12. Lénárt Győző 4,5 13. Rutkovszky Tibor 4,5 14. Putzer András 3,5 15. Vida László 3,5 16. Bruckner Istvánné 3,5 17. Ábrahám Tibor 3 18. Hámori András 2,5 19. Boronyák István 2,5 20. Szőke Gyula 2,5

IV. Országos Bajnokság "B" csoport Budapest 1984.05.04.-06.

1. Csupor Péter 7,5 2. Molnár József 7 3. Borsos István 7 4. Lódi László 6,5 5. Gados László 6 6. Hajnal András 5,5 7. Bede István 5,5 8. Nagy Attila 5,5 9. Péter István 5 10. Rozák Bertalan 5 11. Bozzay Miklós 5 12. Vámosi Lóránt 5 13. Szabó Béla 5 14. Mészáros Sándor 5 15. Szabó Miklósné 5 16. Fegyverneki János 5 17. Rottek Ferenc 4,5 18. Laposa Miklós 4,5 19. Nagy József 4,5 20. Fejes Csaba 4,5 21. Dudás István 4 22. Bán Beáta 4 23. Kosztya Tibor 4 24. Derzsi Sándor 4 25. Mányi Béla 4 26. Szabó Zoltán 4 27. Túróczi József 4 28. Hacsek Tamás 3,5 29. Balázs Tamás 3 30. Szabó Lajos 3 31. Tóth József 3 32. Dudás Pál 3 33. Horváth Kálmán 1 34. Szemán Csaba 0





Csehszlovákia - Magyarország ifjúsági mérkőzés Komarno 1984.05.26.

Gyarmati Tihamér (s) - Bodrogi István (v) 0:1 Horváth (v) - Csupor Péter (s) 0:1 Czékus András (s) - Rozák Bertalan (v) 0:1 Keresztényi Péter (v) - Lódi László (s) 1:0 Janig Károly (s) - Vámosi Lóránt (v) 0:1 Sagát István (v) - Szász Endre (s) 1:0 Czékus Róbert (s) - Szabó Zoltán (v) 0:1

Csehszlovákia - Magyarország 2:5





Eb-felkészítő verseny Budapest 1984.08.04.-05.

1. Botkó Imre 3 2. Rudolf László 2,5 3. Kolozsvári Miklós 2 4. Sziráki László 1,5





II. Ifjúsági Bajnokság Pécs 1984.08.17.-19.

1. Horváth Péter 7 2. Keresztényi Péter 6,5 3. Nagy József 6 4. Csupor Katalin 6 5. Lódi László 6 6. Vámosi Albert ifjú 6 7. Vámosi Lóránt 5,5 8. Rozák Bertalan 5 9. Gáspár Attila 5 10. Derzsi Sándor 5 11. Fejes Csaba 5 12. Balázs Tamás 5 ?. 21.





II. Hexasakk Európa Bajnokság Szekszárd 1984.08.18-25.

1. Rudolf László 7,5 2. Gyarmati Tihamér 7 3. Marek Mackowiak 7 4. Waldemar Seliga 5,5 5. Botkó Imre 5,5 6. Hámori András 5,5 7. Kolozsvári Miklós 5,5 8. Buzási József 5,5 9. Sziráki László 5 10. Vámosi Albert 5 11. Grazyna Mackowiak 4,5 12. Jan Kudelski 4,5 13. Volford Zoltán 4,5 14. Luigi Bignotti 4,5 15. Szabó Miklós 4 16. Wojciech Dittwald 4 17. Mátyás István 4 18. Czékus András 4 19. Brian Rippon 4 20. Yuri Garrett 4 21. David Woolley 4 22. Kisimre István 3,5 23. John Ryan 3,5 24. Martin Sands 3,5 25. Antanal Sidlauskas 1 26. Uracs János 0

Csapatban:

1. Magyarország "A" 18 (Botkó Imre, Rudolf László, Sziráki László) 2. Lengyelország 17 (Grazyna Mackowiak, Marek Mackowiak, Waldemar Seliga) 3. Magyarország "B" 15 (Hámori András, Kolozsvári Miklós, Szabó Miklós) 4. Csehszlovákia 15 (Czékus András, Gyarmati Tihamér, Mátyás István) 5. Olaszország-Skócia vegyes csapat 12 (Luigi Bignotti, Yuri Garrett, John Ryan) 6. Anglia 11 (Brian Rippon, Martin Sands, David Woolley) 7. Jugoszlávia 8 (Kisimre István, Uracs János, Volford Zoltán)





II. Erzsébet Kupa Budapest 1984.11.07.-10.

1. Rudolf László 7,5 2. Kolozsvári Miklós 6,5 3. Rutkovszky Tibor 6,5 4. Sziráki László 6 5. Vámosi Albert 6 6. Vámosi Albert ifjú 6 7. Boronyák István 5,5 8. Vályi Nagy Tamás 5,5 9. Vámosi Lóránt 5 10. Buzási József 5 11. Botkó Imre 5 12. Keresztényi Péter 5 13. Szokodi László 4,5 14. Czékus András 4,5 15. Deme Lajos 4,5 16. Orosz András 4,5 17. Szabó Miklós 4,5 18. Gyarmati Tihamér 4,5 19. Bolgár Péter dr. 4,5 20. Lénárt Győző 4 21. Schenkerik Csaba 4 22. Borsos István 4 23. Ábrahám Tibor 4 24. Molnár József 4 25. Csupor Péter 3,5 26. Nagy Éva 3,5 27. Juhász János 3 28. Putzer András 2 29. Lódi László 1 30. Horváth Kálmán 0,5





Minösítő verseny Budapest 1984.11.07.-10.

1. Rozák Bertalan 7 2. Somlai László 7 3. Szőke Gyula 7 4. Gados László 6,5 5. Kosztya Tibor 6 6. Rottek Ferenc 5,5 7. Krem Alajos 5,5 8. Nagy József 5,5 9. Nagy Attila 5,5 10. Hajnal András 5 11. Ditelján Péter 5 12. Tóth József 5 13. Mányi Béla 5 14. Kovács Imre 4,5 15. Pető Zoltán 4,5 16. Túróczi József 4,5 17. Kövér Imre 4,5 18. Gurály Tamás 4,5 19. Péter István 4 20. Szabó Lajos 4 21. Szabó László 4 22. Fejes Csaba 4 23. Pethő István 4 24. Vörös Imre 3,5 25. Fegyverneki János 3 26. Janig Károly 3 27. Gurály Zsolt 3 28. Bakos László 3 29. Dudás Pál 3 30. Horváth Norbert 2 31. Jurasits Miklós 2 32. Lizák István 2





1985




II. Bátaszék Kupa "A" csoport Bátaszék 1985.01.13.-17.

1. Buzási József 7 2. Rudolf László 7 3. Hámori András 5,5 4. Gyarmati Tihamér 5 5. Botkó Imre 5 6. Kolozsvári Miklós 4,5 7. Waldemar Seliga 4 8. Sziráki László 3,5 9. Vámosi Albert 2 10. Vályi Nagy Tamás 1,5

II. Bátaszék Kupa "B" csoport Bátaszék 1985.01.13.-17.

1. Wojciech Dittwald 8 2. Orosz András 7 3. Vámosi Lóránt 6 4. Ábrahám Tibor 6 5. Kövesi Zsolt 6 23.





I. Varsói nemzetközi verseny Varsó 1985.02.10.-17.

1. Grazyna Mackowiak 6,5 2. Buzási József 6 3. Rudolf László 5,5 4. Botkó Imre 5,5 5. Marek Mandecki 5 6. Gyarmati Tihamér 5 7. Waldemar Seliga 4,5 8. Andrzej Orlowski 4,5 9. Slawomir Bitner 3 10. Luigi Bignotti 0

Nemzetközi verseny "B" csoport Varsó 1985.02.10.-17.

Végeredmény:

Czékus András * 1 1 x - 0 x x 1 - - - - 1 - - - - - 1 - - - - - - 6,5 Sziráki László 0 * 0 x - 1 - 1 1 - - - - - - - - 1 - 1 - 1 - - - - 6,5 Jerzy Pajaczek 0 1 * - x 1 x - 0 - - - 1 - - 1 - - - 1 - - - - - - 6 Richard Mackowiak x x - * - x x - - 1 - 1 1 - - - - 1 - 0 - - - - - - 6 Kazimierz Schmidt - - x - * x 0 0 1 - - 1 - - - - - - - 1 1 - - 1 - - 6 Jan Zajaczkowski 1 0 0 x x * x - - - - 1 1 - - - 1 - - - - - - - - - 5,5 Edmund Kiejdo x - x x 1 x * - x x - - x - - - - - 1 - - - - - - - 5,5 Dariusz Fatyga x 0 - - 1 - - * x 1 x - - 1 - - - - - 0 - - 1 - - - 5,5 Szimon Wludyka 0 0 1 - 0 - x x * - - 1 - - - - 1 - - - - 1 - - - - 5 Wojciech Dittwald - - - 0 - - x 0 - * 1 0 x 1 1 1 - - - - - - - - - - 5 Yuri Garrett - - - - - - - x - 0 * 0 0 - - 1 x - - 1 1 - - 1 - - 5 Leszek Talar - - - - 0 0 - - 0 1 1 * - x 1 - - - - - - 1 - - - - 4,5 Kolozsvári Miklós - - 0 0 - 0 x - - x 1 - * - - 1 - - - x 1 - - - - - 4,5 P Zagozdzon 0 - - - - - - 0 - 0 - x - * x - 1 1 - - x - - - 1 - 4,5 W Miklaszewski - - - - - - - - - 0 - 0 - x * x - 1 x - x x - - 1 - 4,5 W Zietek - - 0 - - - - - - 0 0 - 0 - x * 1 - - - - - 1 1 - 1 4,5 F Jankowski - - - - - 0 - - 0 - x - - 0 - 0 * - 1 - - - 1 - 1 1 4,5 Jan Roczniak - 0 - 0 - - - - - - - - - 0 0 - - * - Ÿ 1 - - 1 1 1 4,5 Krzysztof Bujalski- - - - - - 0 - - - 0 - - - x - 0 - * - - x x 1 1 1 4,5 Vámosi Albert 0 0 0 1 0 - - 1 - - - - x - - - - x - * - - - - 1 - 4 Jan Lewandowski - - - - 0 - - - - - 0 - 0 x x - - 0 - - * 1 1 - - 1 4 Jacek Dittwald - 0 - - - - - - 0 - - 0 - - x - - - x - 0 * 1 1 - 1 4 M Sielecki - - - - - - - 0 - - - - - - - 0 0 - x - 0 0 * x 1 x 2,5 N Robello - - - - 0 - - - - - 0 - - - - 0 - 0 0 - - 0 x * 0 1 1,5 M Szymanska - - - - - - - - - - - - - 0 0 - 0 0 0 0 - - 0 1 * x 1,5 D Cyrta - - - - - - - - - - - - - - - 0 0 0 0 - 0 0 x 0 x * 1





Wroclawi nemzetközi verseny Wroclaw 1985.04.19.-21.

Marek Mackowiak * 1 - 1 - x 1 - x - 1 - - - x - - - - - - 5,5 Rudolf László 0 * - 1 1 - x 1 1 - - 1 - - - - - - - - - 5,5 Botkó Imre - - * - - 0 - - - 1 - - 0 - 0 0 - - - - 1 2,5 E Jan Borawski 0 0 - * - - x 1 1 - - - - 1 - 1 - - - - - 4,5 Grazyna Mackowiak - 0 - - * - - - 0 1 - 1 - - 1 1 - x - - - 4,5 Sziráki László x - 1 - - * 0 - 0 - - - 1 - 0 1 - - - - - 3,5 Mariusz Wojnar 0 x - x - 1 * - - - - - - 1 - - 1 1 - - - 5 Marek Mandecki - 0 - 0 - - - * - - - - 1 x - 0 x 1 - - - 3 Vámosi Albert x 0 - 0 1 1 - - * - - - 1 - - - - - 1 - - 4,5 Jerzy Pajaczek - - 0 - 0 - - - - * - - - 1 - - - 0 1 1 1 4 Péter István 0 - - - - - - - - - * 0 - - - 0 1 - 1 0 - 2,5 E Vida László - 0 - - 0 - - - - - 1 * 0 - - - x 0 1 - - 2,5 Wojciech Dittwald - - 1 - - 0 - 0 0 - - 1 * - - - - - - 1 - 3.5 E Jan Kudelski - - - 0 - - 0 x - 0 - - - * - - - x 1 - 1 3 Miroslaw Kocuba x - 1 - 0 1 - - - - - - - - * x - - x 1 - 4,5 Dariusz Fatyga - - 1 0 0 0 - 1 - - 1 - - - x * - - - - - 3,5 Slawomir Rattay - - - - - - 0 x - - 0 x - - - - * - - 1 0 2,5 E Mieczyslaw Grabarek - - - - x - 0 0 - 1 - 1 - x - - - * - 1 - 4 Jan Roczniak - - - - - - - - 0 0 0 0 - 0 x - - - * - - ? Leszek Talar - - - - - - - - - 0 1 - 0 - 0 - 0 0 - * - ? F Jankowski - - 0 - - - - - - 0 - - - 0 - - 1 - - - * ?





III. Országos Ifjúsági Bajnokság Paks 1985.05.02.-05.

Végeredmény:

1. Vámosi Albert ifjú 8 2. Orosz András 7,5 3. Somlai László 7 4. Kövesi Zsolt 6 5. Galambos Tivadar 5,5 6. Lódi László 5 7. Kis Horváth Levente 5 8. Vámosi Zsolt 5 9. Derzsi Sándor 4,5 10. Horváth Norbert 4,5





I. Duna Kupa Komarno 1985.05.09.-12.

1. Rudolf László 8,5 2. Gyarmati Tihamér 6 3. Keresztényi Péter 5,5 4. Deme Lajos 5 5. Kolozsvári Miklós 5 6. Yuri Garrett 4,5 7. Mátyás István 4 8. Szabó Miklós 3,5 9. Meltsók László 3 10. Sagát István 0

I. Duna Kupa: B csoport Komarno, 1985.05.09.-12.

Végeredmény:

1. Szenczi Béla 8,5 2. Janig Károly 6 3. Gyarmati Vince 6 4. Czékus Róbert 5,5 5. Kecskés Lajos 5,5 6. Téglás Gyula 4 7. Vermes 4 8. Tóth 3,5 9. Zsidek Péter 1 10. Kádek 1





II. Osztályú Országos Bajnokság Gárdony 1985.05.16.-19.

Végeredmény:

1. Somlai László 7,5 2. Szőke Gyula 6,5 3. Lódi László 6,5 4. Fegyverneki János 6 5. Mányi Béla 5,5 6. Bede István 5,5 7. Kövér Imre 5,5 8. Borsos István 5 9. Fejes Csaba 5 10. Galambos Tivadar 5 26.





V. Országos Bajnokság Budapest 1985.07.15.-20.

1. Rudolf László 8 2. Buzási József 7,5 3. Kolozsvári Miklós 6,5 4. Botkó Imre 6 5. Sziráki László 6 6. Hámori András 5,5 7. Somlai László 5,5 8. Czékus András 5 9. Gyarmati Tihamér 5 10. Rutkovszky Tibor 4,75 11. Csupor Péter 4,5 12. Juhász János 4,5 13. Ábrahám Tibor 4,5 14. Marek Galazka 4,5 15. Jan Kudelski 4,5 16. Keresztényi Péter 4,5 17. Putzer András 4,5 18. Yuri Garrett 4,5 19. Szokodi László 4,5 20. Boronyák István 4,5 21. Orosz András 4,25 22. Luigi Bignotti 4 23. Frank István 3,5 24. Mieczyslaw Grabarek 3,5 25. Szabó Tamás 3,5 26. Szabó Miklós 3 27. Kisimre István 3 28. Szabó Károly 2,5 29. Deme Lajos 2,5 30. Vrabel Sándor 0,5

V. Országos Bajnokság "B" csoport Budapest, Minősítő verseny II. osztályú OB) 1985.07.17.-20. 9. forduló, játékidő: 2x1 óra

Végeredmény:

1. Bede István Tatabánya 7,5 2. Péter István Bátaszék 7 3. Kövér Imre Jászboldogháza 6,5 4. Fejes Csaba Tab 6,5 5. Odor László Székesfehérvár 6 6. Wlodzimierz Zietek Pol 5,5 7. Lódi László Iregszemcse 5,5 8. Fegyverneki János Kisgyőr 5,5 9. Kövesi Zsolt Alsónyék 5 10. Erdős Géza Székesfehérvár 5 11. Szőke Gyula Miskolc 4,5 12. Komonyi Norbert Bátaszék 4,5 13. Pingitzer Sándor Mosonmagyaróvár 4,5 14. Balázs Tamás Debrecen * 4 15. Hajnal János Szentegát 4 16. Mányi Béla Debrecen 4 17. Péter János Szekszárd 4 18. Károly Gyula Csávoly 4 19. Pető Zoltán Pécs 4 20. Jan Kudelski POL 3,5 21. Nicoletta Robello ITA 3,5 22. Szabó Zoltán Pécs 3,5 23. Bán Beáta Foktő * 3,5 24. Tamás Erika Kalocsa 3,5 25. Házi József Felcsút 1,5 26. Ári István Budapest 0,5 Lódi László

V. Országos Bajnokság "B" csoport Budapest 1985.07.17.-20.

1.Bede István - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 7,5 2.Péter István * - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 7 3.Kövér Imre - * - - - - - 1 - - - - - - - - - - - - - - - 6,5 4.Fejes Csaba - - * - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 6,5 5.Odor László - - - * - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 6 6.Wlodzimierz Z. - - - - * - - 1 - - - - - - - - - - - - - - - 5,5 7.Fegyverneki J. - - - - - * - - - - - - - - - - - - - - - - - 5,5 8.Lódi László - - - - - - * - - - - - - - - - - - - - - - - 5 9.Erdős Géza - 0 - - 0 - - * - - - - 1 - - 1 - 0 x - - x 1 5 10.Szőke Gyula - - - - - - - - * - - - - - - - - - - - - - - 4,5 11.Kövesi Zsolt - - - - - - - - - * - - - - - - - - - - - - - 4,5 12.Komonyi Norb. - - - - - - - - - - * - - - - - - - - - - - - 4,5 13.Pingitzer S. - - - - - - - - - - - * - - - - - - - - - - - 4 14.Péter János - - - - - - - 0 - - - - * - - - - - - - - - - 4 15.Pető Zoltán - - - - - - - - - - - - - * - - - - - - - - - 4 16.Hajnal János - - - - - - - - - - - - - - * - - - - - - - - 4 17.Mányi Béla - - - - - - - 0 - - - - - - - * - - - - - - - 4 20.A. Kudelski - - - - - - - - - - - - - - - - * - - - - - - 3,5 21.Károly Gyula - - - - - - - 1 - - - - - - - - - * - - - - - 3,5 22.Tamás Erika - - - - - - - x - - - - - - - - - - * - - - - 3,5 23.Nico. Robello - - - - - - - - - - - - - - - - - - - * - - - 3 24.Szabó Zoltán - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - * - - 3 25.Házi József - - - - - - - x - - - - - - - - - - - - - * - 1,5 26.Ári István - - - - - - - 0 - - - - - - - - - - - - - - * 0,5 Erdős Géza





Csehszlovákia - Magyarország ifjúsági válogatott mérkőzés Marcelová, 1985.08.14.

(A végeredményt sajnos nem tudom, emlékeim szerint nagyarányú győzelmet arattunk.)

A magyarok összeállítása: 1. ifj. Vámosi Albert (Szekszárd) 2. Lódi László (Iregszemcse) 3. Galambos Tivadar (Siófok) 4. Gáspár Attila (Pécs) 5. Jurasits Miklós (Tamási) 6. Horváth Norbert (Iregszemcse) Szenczi Béla - Lódi László 0-1 Lódi László





Cseszlovák Nyílt Ifjúsági Bajnokság, Marcelová, 1985.08.15-16. 9 forduló, játékidő: 2x1 óra

Sorsolási számok:

1. Jurasits Miklós 1476 2. Szenczi Béla 1710 3. Horváth Norbert 1502 4. Zsidek Péter 1400 5. Vámosi Albert 2000 6. Pavel Novák 1400 7. Gyarmati Vince 1560 8. Galambos Tivadar 1741 9. Lódi László 1794 10. Bakulár Sándor 1450 11. Gáspár Attila 1553 12. Czékus Róbert 1541 13. Téglás Gyula 1505 14. Blaskó Gábor 1400

Sajnos csak a 7. forduló utáni állás van meg, de úgy emlékszem, hogy az első 3 sorrendje már nem változott. (A 7. fordulóig a részletes eredménylista is megvan.)

Állás a 7. forduló után:

1. Vámosi Albert 2000 6,5 2. Lódi László 1794 5,5 3. Galambos Tivadar 1741 5 4. Szenczi Béla 1710 4 5. Czékus Róbert 1541 4 6. Gáspár Attila 1553 4 7. Jurasits Miklós 1476 4 8. Gyarmati Vince 1560 3,5 9. Téglás Gyula 1505 3 10. Blaskó Gábor 1400 3 11. Pavel Novák 1400 3 12. Horváth Norbert 1502 2,5 13. Bakulár Sándor 1450 1 14. Zsidek Péter 1400 0 Lódi László





I. Lenin Kupa Miskolc 1985.09.04.-10.

1. Rudolf László 7 2. Botkó Imre 6,5 3. Szabó Miklós 6,5 4. Vámosi Albert 6 5. Sziráki László 5,5 6. Buzási József 5 7. Rutkovszky Tibor 5 8. Czékus András 4,5 9. Vályi Nagy Tamás 4 10. Kolozsvári Miklós 3,5 11. Hámori András 3,5 12. Nyilas László 2,5 13. Uracs János 1,5





III. Tízek Bajnokság Harkány 1985.10.14.-19.

1. Kolozsvári Miklós 7 2. Rudolf László 7 3. Hámori András 6 4. Botkó Imre 5 5. Szabó Miklós 4,5 6. Boronyák István 4 7. Sziráki László 3,5 8. Buzási József 3,5 9. Szegi Antal 2,5 10. Vámosi Albert 2





I. Magyar Kupa Döntő Budapest 1985.11.21.-24.

1. Rudolf László 4,5 2. Sziráki László 4 3. Hámori András 2 4. Botkó Imre 1,5





1986




III. Bátaszék Kupa Bátaszék 1986.02.15.-21.

Végeredmény?!:

1. Rudolf László 5 2. Sziráki László 7,5 3. Botkó Imre 4,5 4. Vámosi Albert ? 5 5. Waldemar Seliga ? 4 6. Buzási József ? 5,5 7. Hector Gonzalez 5 8. Gyarmati Tihamér ? 4,5 9. Andrzej Orlowski ? 3 10. Szabó Miklós ? 4 11. Nyilas László ? 4 12. Hámori András ? 4,5 13. Kolozsvári Miklós ? 4 14. Bodrogi István ? 3 15. Kisimre István ? 2 16. Uracs János ? 0

III. Bátaszék Kupa "B" csoport Bátaszék 1986.02.17.-19.

1. Lódi László 5 2. Péter István 4,5 3. Wetzl Attila 4,5 4. Vörös Imre 4 5. Komonyi Norbert 4 6. Kövesi Zsolt 2,5 7. Jurasits Miklós 2 8. Lónárdt István 1,5





IV. Országos Ifjúsági Bajnokság Velence 1986.02.21.-23.

Végeredmény:

1. Vámosi Albert ifjú 8 2. Somlai László 8 3. Kövesi Zsolt 6 4. Lódi László 6 5. Gáspár Attila 5,5 6. Galambos Tivadar 5 7. Balázs Tamás 5 8. Ács Boldizsár 5 9. Jurasits Miklós 5 10. Odor László 4,5 11. Erdős Zsolt 4,5 12. Lejer Sándor 4 13. Szász Endre 4 14. Vámosi Péter 4 15. Sándor Zoltán 4 16. Horváth Norbert 4 17. Vámosi Zsolt 3,5 18. Legoza László 2,5 19. Legoza Attila 1,5





II. Osztályú Országos Bajnokság Pécs 1986.04.02.-07. 9 forduló, játékidő: 2x2 óra

Erősorrend:

1. Hajnal András Paks 1896 2. Lódi László Iregszemcse 1818 3. Szőke Gyula Alberttelep 1810 4. Fejes Csaba Kocsola 1750 5. Bódor Sándor Debrecen 1720 6. Szógrádi Sándor Budapest 1704 7. Péter István Bátaszék 1694 8. Mányi Béla Debrecen 1662 9. Fegyverneki János Kisgyőr 1661 10. Balázs Tamás Debrecen 1654 11. Kosztya Tibor Debrecen 1642 12. Jurasits Miklós Tamási 1568 13. Szász Endre Pécs 1560 14. Károly Gyula Baja 1558 15. Pető Zoltán Pécs 1531 16. Tóth József Magyaralmás 1523 17. Erdős Géza Zalaegerszeg 1521 18. Wunderlich Lívius Budapest 1520 19. Madácsi Károly Jászkisér 1515 20. Horváth Norbert Iregszemcse 1469 21. Szabó Lajos Dunaújváros 1444 22. Házi József Felcsút 1400 23. Pataki Zoltán Jászapáti 1400

Végeredmény:

1. Fegyverneki János Kisgyőr 6,5 2. Hajnal András Paks 6,5 3. Lódi László Iregszemcse 6,5 4. Szógrádi Sándor Budapest 6 5. Mányi Béla Debrecen 6 6. Péter István Bátaszék 5,75 7. Szőke Gyula Alberttelep 5,75 8. Bódor Sándor Debrecen 5,5 9. Kosztya Tibor Debrecen 5 10. Jurasits Miklós Tamási 5 11. Wunderlich Lívius Budapest 4,5 12. Tóth József Magyaralmás 4,5 13. Balázs Tamás Debrecen 4,5 14. Károly Gyula Baja 4,5 15. Madácsi Károly Jászkisér 4,5 16. Fejes Csaba Kocsola 4,5 17. Pető Zoltán Pécs 4 18. Házi József Felcsút 4 19. Szász Endre Pécs 4 20. Horváth Norbert Iregszemcse 3,5 21. Erdős Géza Zalaegerszeg 3,5 22. Szabó Lajos Dunaújváros 2,5 23. Pataki Zoltán Jászapáti 1





I. Baranya Kupa Pécs 1986.04.03.-07.

1. Botkó Imre * 0 - - - - - - - - - - - - - - 8 2. Rudolf László 1 * x 0 1 1 1 - 1 - 1 - - 1 - - 7,5 3. Buzási József - x * - - - - - - - - - - - - - 6 4. Sziráki László - 1 - * - - - - - - - - - - 1 - 5,5 5. Rutkovszky Tibor- 0 - - * - - - - - - - - - - - 5 6. Somlai László - 0 - - - * - - - - - - - - - - 5 7. Hámori András - 0 - - - - * - - - - - - - - - 4 8. Szabó Miklós - - - - - - - * - - - - - - - - 4 9. Juhász János - 0 - - - - - - * - - - - - - - 4 10. Csupor Péter - - - - - - - - - * - - - - - - 4 11. Bede István - 0 - - - - - - - - * - - - - - 4 12. Deme Lajos - - - - - - - - - - - * - - - - 3,5 13. Szokodi László - - - - - - - - - - - - * - - - 3,5 14. Lénárt Gyöző - 0 - - - - - - - - - - - * - - 3 15. Ábrahám Tibor - - - 0 - - - - - - - - - - * - 2 16. Putzer András - - - - - - - - - - - - - - - * 2





II. Duna Kupa Komarno 1986.05.08.-10.

1. Buzási József 7 2. Sziráki László 6,5 3. Botkó Imre 5,5 4. Rudolf László 5,5 5. Keresztényi Péter 5,5 6. Vámosi Albert 5,5 7. Gyarmati Tihamér 5 8. Deme Lajos 3 9. Czékus András 1,5 10. Meltsók László 0

II. Duna Kupa, B csoport Komarno 1986.05.08.-10.

1. Czékus Róbert 7,5 2. Kecskés Lajos 7 3. Téglás Gyula 3,5 4. Bakulár Sándor 0





IV Tízek Bajnokság Miskolc 1986.07.01.-10.

1. Rutkovszky Tibor 6,5 2. Buzási József 6 3. Botkó Imre 5,5 4. Sziráki László 5,5 5. Hámori András 5 6. Vámosi Albert 4 7. Szabó Miklós 3,5 8. Boronyák István 3,5 9. Kolozsvári Miklós 3,5 10. Deme Lajos 2





III. Hexasakk Európa Bajnokság Poznan 1986.07.19.-25.

1. Marek Mackowiak 6,5 Rudolf László 6,5 3. Sziráki László 4,5 4. Botkó Imre 4 5. Wojciech Dittwald 4 6. Waldemar Seliga 3 7. Eugeniusz Woznica 3 8. Mariusz Wojnar 3 9. Buzási József 3 10. Jan Borawski 3 11. Grazyna Mackowiak 3 12. Bodrogi István 2,5 13. Yuri Garrett 1,5 14. Hector Gonzales 1,5

Párosmérközés az Európa bajnoki cím eldöntéséért Poznan, 1986.11.24-29.

Marek Mackowiak - Rudolf László 4:2





I. Kristály Kupa Tatabánya 1986.08.07-12.

Végeredmény:

1. Sziráki László 7,5 2. Somlai László 7 3. Szegi Antal 6 4. Gyarmati Tihamér 6 5. Czékus András 6 6. Marek Galazka 6 7. Rutkovszky Tibor 5,5 8. Kollár Attila 5,5 9. Keresztényi Péter 5 10. Waldemar Seliga 5 11. Kövér Imre 5 12. Putzer András 5 13. Hajnal András 4,5 14. Frank István 4,5 15. Lódi László 4,5 16. Deme Lajos 4,5 17. Szokodi László 4,5 18. Rozák Bertalan 4,5 19. Hector Gonzalez 4,5 20. Bede István 4,5 21. Szőke Gyula 4 22. Fegyverneki János 4 23. Miczeslaw Grabarek 3,5 24. Ábrahám Tibor 3 25. Jerzy Pajaczek 3 26. Vereckei János 2 27. Milos Maletin 1





VI. Országos Bajnokság Harkány 1986.11.15-20.

1. Sziráki László 7,5 2. Boronyák István 7 3. Rudolf László 6,5 4. Vámosi Albert 5,5 Buzási József 5,5 6. Botkó Imre 5,5 7. Somlai László 5,5 8. Rozák Bertalan 5 9. Hajnal András 5 10. Rutkovszky Tibor 5 11. Fegyverneki János 4,5 12. Kolozsvári Miklós 4,5 13. Kövér Imre 4,5 14. Szabó Miklós 4,5 15. Lódi László 4.5 16. Szőke Gyula 4,5 17. Bódor Sándor 4,5 18. Szokodi László 4 19. Juhász János 3,5 20. Putzer András 3,5 21. Bede István 3,5 22. Mányi Béla 2 23. Ábrahám Tibor 2





1987




Debrecen városi bajnokság Debrecen 1987.02.-03.

1. Bódor Sándor 6,5 2. Császár Imre 6 3. Mányi Béla 5 4. Kosztya Tibor 4,5 5. Balázs Tamás 3 6. Bódor Tamás 2 7. Bódor Andrea 1 8. Sándor Zoltán 0





II. Magyar Kupa Döntő Budapest 1987.03.?.

1. Somlai László 3,5 2. Vámosi Albert 3 3. Botkó Imre 3 4. Sziráki László 2,5





Orbán Kupa, 24 órás Vilámverseny Hajós 1987.05.30.-31. Játékidő: 2x5 perc

1. Sziráki László 90,5 2. Somlai László 89 3. Rudolf László 87 4. Schenkerik Csaba 85 5. Buzási József 83 6. Vámosi Albert ifjú 79 7. Lódi László 77 8. Kövér Imre 73,5 9. Boronyák István 72,5 10. Rutkovszky Tibor 66,5 11. Bodrogi István 65,5 12. Nyilas László 65 13. Botkó Imre 64 14. Hajnal András 61 15. Wunderlich Lívius 58,5 16. Ditelján Péter 58 17. Fegyverneki János 57 18. Frank István 56 19. Galambos Tivadar 54,5 20. Csupor Péter 54,5 21. Nagy József 54,5 22. Bódor Sándor 52,5 23. Jurasits Miklós 52,5 24. Szabó Miklós 50 25. Vámosi Albert 49,5 26. Putzer András 47,5 27. Szabó Károly 47,5 28. Szokodi László 47 29. Ábrahám Tibor 42 30. Vida László 40 31. Bohócki Mihály 39,5 32. Kisimre István 34 33. Fejes Csaba 33 34. Mányi Béla 31 35. Szógrádi Sándor 30,5 36. Juhász János 30 37. Tóth József 28,5 38. Deme Lajos 26,5 39. Tóth Árpád 26 40. Császár Imre 25,5 41. Tamás Erika 24,5 42. Madaras János 22,5 43. Vörös Imre 20,5 44. Kohut István 19,5 45. Pető Zoltán 18,5 46. Horváth Norbert 17





II. Kristály Kupa Tatabánya 1987.07.09-15.

1. Rudolf László 7,5 2. Kövér Imre 7 3. Rutkovszky Tibor 6,5 4. Kolozsvári Miklós 6 5. Vámosi Albert 6 6. Marek Galazka 6 7. Buzási József 6 8. Jan Borawski 5,5 9. Botkó Imre 5,5 10. Vámosi Albert ifjú 5,5 11. Waldemar Seliga 5,5 12. Hámori András 5 13. Sziráki László 5 14. Boronyák István 5 15. Marek Mandecki 5 16. Schenkerik Csaba 5 17. Szokodi László 4,5 18. Rozák Bertalan 4,5 19. Szabó Károly 4,5 20. Hajnal András 4,5 21. Bódor Sándor 4,5 22. Nyilas László 4,5 23. Bede István 4,5 24. Lódi László 4,5 25. Szőke Gyula 4 26. Szymon Wludyka 4 27. Bohócki Mihály 3,5 28. Szabó Miklós 3,5 29. Vereckei János 3,5 30. Galambos Tivadar 3,5 31. Putzer András 3,5 32. Csupor Péter 3,5 33. Frank István 3,5 34. Juhász János 3 35. Fegyverneki János 2,5 36. Kisimre István 2 37. Ryszard Krauze 2 38. Ábrahám Tibor 1





V. Országos Ifjúsági Bajnokság Tamási 1987.07.22-27.

Végeredmény:

1. Somlai László 8,5 2. Jurasits Miklós 7 3. Lódi László 6,5 4. Börcsök László 6,5 5. Michal Wietrzykowski 5,5 6. Gáspár Attila 5 7. Vukman Szabolcs 2 8. Szabó Zoltán 2 9. Dörnyei József 1,5 10. Fekete Attila 0,5





Világbajnoki zónaközi verseny London 1987.08.18.-29.

1. Marek Mackowiak 9 2. Yuri Garrett 6,5 3. Grazyna Mackowiak 6 4. Bryan Osland 5 5. Paul Civin 2 6. Frank Juran 1,5





1. Szövetség Kupa Orfű 1987.09.19.-22.

1. Somlai László 5,5 2. Rutkovszky Tibor 4 3. Frank István 4 4. Nyilas László 4 5. Szabó Károly 3,5 6. Kolozsvári Miklós 3 7. Szegi Antal 2,5 8. Wladzimier Zietek 1,5





Csapatversenyek:

Magyarország - Világválogatott Szekszárd 1987.10.12.-13.

Magyarország - Világválogatott 6,5:3,5 Magyarország - Világválogatott 6:4





VII. Országos Bajnokság Sömjénmihályfa 1987.10.18.-23.

1. Marek Mackowiak 7 2. Sziráki László 6,5 3. Somlai László 6 4. Vámosi Albert 6 5. Boronyák István 6 6. Rudolf László 6 7. Rozák Bertalan 5,5 8. Buzási József 5,5 9. Tomek Sielicki 5,5 10. Schenkerik Csaba 5 11. Szőke Gyula 5 12. Putzer András 5 13. Kövér Imre 5 14. Marek Mandecki 4,5 15. Jan Borawski 4,5 16. Bodrogi István 4,5 17. Hajnal András 4,5 18. Csupor Péter 4,5 19. Rutkovszky Tibor 4 20. Kisimre István 4 21. Bódor Sándor 4 22. Botkó Imre 3,5 23. Juhász János 3,5 24. Bede István 3,5 25. Szokodi László 3 26. Kolozsvári Miklós 3 27. Dragan Radakovics 3 28. Bohócki Mihály 3 29. Fegyverneki János 2,5 30. Ábrahám Tibor 1,5





Szabadka - SZÜV 3:4

Szabadka 1987.11.27.





I. Nemzetközi vikendtorna Szabadka 1987.11.28.

Végeredmény:

1. Vámosi Albert 6 2. Somlai László 6 3. Bodrogi István 6 4. Kolozsvári Miklós 5 5. Dragan Radakovics 5 6. Vida László 4 7. Buzási József 4 8. Frank István 4 9. Sziráki László 4 10. Vereckei János 4 11. Marusin Zoltán 4 12. Kisimre István 3,5 13. Josip Tumbas 3,5 14. Bohócki Mihály 3 15. Szabó Károly 3 16. Rózsa Csongor 3 17. Uracs János 3 18. Bozsidar Tumbas 3 19. Csiszár Szabolcs 3 20. Zsivoslav Stojanovics 3 21. Holik Attila 2,5 22. Kenyeres Csaba 2,25 23. Sebastijan Macanko 2,25 24. Sinkó Attila 2 25. Radojica Micsics 2 26. Dancs Attila 0





Világbajnoki zónaközi verseny Szabadka 1987.12.05.-12.

1. Botkó Imre 7 2. Rudolf László 7 3. Waldemar Seliga 6 4. Gyarmati Tihamér 5,5 5. Dragan Radakovics 2,5 6. Szabó Károly 2





1988




I. Express Kupa Budapest 1988.02.19.-21.

1. Schenkerik Csaba 7,5 13. Fegyverneki János 4,5 2. Börcsök László 7 14. Szógrádi Sándor 4 3. Sziráki László 6,5 15. Molnár József 4 4. Boronyák István 6,5 16. Csupor Katalin 4 5. Wunderlich Lívius 5,5 17. Mányi Béla 4 6. Botkó Imre 5,5 18. Kolozsvári Miklós 3,5 7. Gados László 5,5 19. Deme Lajos 3,5 8. Rutkovszky Tibor 5 20. Vida László 3,5 9. Csupor Péter 5 21. Gulybán Gergely 3,5 10. Bódor Sándor 5 22. Kocsis Sándor 2,5 11. Szokodi László 4,5 23. Kocsis József 1 12. Putzer András 4,5





II. Felszabadulás Kupa "A" Dombóvár 1988.03.25.-27. 9 forduló, játékidő: 2x1 óra

Sorsolás:

1. Putzer András Pécs 2207 2. Vámosi Albert Szekszárd 2478 3. Börcsök László Budapest 2011 4. Hámori András Pécs 2457 5. Schenkerik Csaba Budapest 2209 6. Deme Lajos Miskolc 2322 7. Rozák Bertalan Miskolc 2237 8. Kolozsvári Miklós Budapest 2435 9. Lódi László Iregszemcse 2219 10. Sziráki László Budapest 2612

Végeredmény:

1. Schenkerik Csaba Budapest 7 2. Börcsök László Budapest 6,5 3. Vámosi Albert Szekszárd 6,5 4. Putzer András Pécs 4,5 5. Kolozsvári Miklós Budapest 4 6. Hámori András Pécs 4 7. Sziráki László Budapest 3,5 8. Rozák Bertalan Miskolc 3,5 9. Deme Lajos Miskolc 3 10. Lódi László Iregszemcse 2,5

II. Felszabadulás Kupa "B" Dombóvár 1988.03.25-27.

1. Bódor Sándor 7 2. Gados László 7 3. Lejer Sándor 6,5 4. Vida László 6,5 5. Jurasits Miklós 6,5 6. Péter István 6 7. Fejes Csaba 4,5 8. Molnár József 4 9. Mányi Béla 3,5 11. Kocsis József 1 12. Kocsis Sándor 1 10. Gulybán Gergely 1





I. Pingitzer Kupa Miskolc 1988.04.30.-05.01.

1. Botkó Imre 3 2. Hajnal András 2 3. Bódor Sándor 1





Szovjet verseny Minszk 1988.04.30.-05.02.

1. Vjacseszlav Janyenko 7 2. Cigankov 6,25 3. Alekszandr Pavlovics 4 4. Vlagyimir Vaskevics 4 5. Jurij Bakulin 4 6. Bezobrazov 3,5 7. Csabanov 3 8. Jurij Teper 3 9. Szokolov 1,25





I. Vídia Kupa Baja 1988.05.06.-08.

1. Schenkerik Csaba 7 2. Hámori András 6,5 3. Bódor Sándor 6,5 4. Sziráki László 6,5 5. Börcsök László 6 6. Péter István 5 7. Fejes Csaba 4,5 8. Putzer András 4,5 9. Gados László 4,5 10. Vida László 4,5 11. Kövér Imre 4 12. Csupor Péter 4 13. Károly Gyula 4 14. Nagy József 4 15. Molnár József 3,5 16. Mányi Béla 3 17. Szabó Lajos 2





II. Palics Kupa Palics 1988.05.29.-06.03.

1. Vlagyimir Volkov 6,5 2. Rutkovszky Tibor 6,5 3. Buzási József 6 4. Szabó Károly 5,5 5. Sziráki László 5,5 6. Frank István 5,5 7. Kolozsvári Miklós 5 8. Jan Kudelski 5 9. Kövér Imre 5 10. Vámosi Albert 5 11. Botkó Imre 5 12. Petar Vizin 4,5 13. Vereckei János 4,25 14. Kisimre István 4 15. Bede István 3,75 16. Bohócki Mihály 3 17. Frank Juran 1 18. Kovács István 0





II. Zsolnay Kupa Pécs 1988.06.18.-26.

Végeredmény:

1. Szokodi László 5,5 2. Juhász János 5 3. Gáspár Attila 4,5 4. Putzer András 4 5. Ábrahám Tibor 4 6. Nógrádi Gábor 3 7. Pető Zoltán 2





III. Kristály Kupa Tatabánya 1988.07.01-07.

1. Schenkerik Csaba 7,5 2. Jurij Bakulin 6,5 3. Buzási József 6,5 4. Bódor Sándor 6 5. Börcsök László 6 6. Kövér Imre 5,5 7. Kolozsvári Miklós 5,5 8. Sziráki László 5,5 9. Vámosi Albert 5,5 10. Rozák Bertalan 5,5 11. Csupor Péter 5,5 12. Botkó Imre 5 13. Szergej Lapko 5 14. Alekszandr Pavlovics 4,5 15. Lódi László 4,5 16. Frank István 4,5 17. Gados László 4,5 18. Szabó Miklós 4,5 19. Rutkovszky Tibor 4 20. Szőke Gyula 4 21. Bohócki Mihály 4 22. Deme Lajos 4 23. Hajnal András 4 24. Ábrahám Tibor 3,5 25. Jurasits Miklós 3,5 26. Bede István 3,5 27. Putzer András 3,5 28. Mányi Béla 3 29. Molnár József 3 30. Szokodi László 3 31. Juhász János 2,5





Uljanovszki nemzetközi verseny Uljanovszk 1988.07.21.-08.01.

1. Schenkerik Csaba 7 2. Jevgenyij Szvisztunov 6 3. Alekszandr Zsupko 6 4. Cigankov 5,5 5. Viktor Kabanov 5 Szokolov 5 7. Putzer András 5 8. Bódor Sándor 5 9. Rutkovszky Tibor 5 10. Szergej Lapko 4,5 11. B Lanin 4 12. Jurij Teper 4 13. Ruszanov 4 14. Dorohov 3 15. Peretjatko 1,5 16. Fjodor Goncsarov 1,5





VIII. Országos Bajnokság Budapest 1988.07.30.-08.05.

1. Somlai László 9 2. Botkó Imre 9 3. Buzási József 7,5 4. Josip Tumbas 7 5. Lódi László 7 6. Szegi Antal 7 Vlagyimir Volkov 7 8. Boronyák István 6,5 Szabó Károly 6,5 Sziráki László 6,5 Wunderlich Lívius 6,5 12. Frank István 6 Gados László 6 Kolozsvári Miklós 6 Vida László 6 16. Bede István 5,5 Czékus András 5,5 Kisimre István 5,5 Molnár József 5,5 20. Deme Lajos 5 Fejes Csaba 5 Mányi Béla 5 Nagy József 5 Szőke Gyula 5 25. Erdős Géza 4,5 Jurasits Miklós 4,5 27. Pető Zoltán 4 Csupor Péter 4 29. Gulybán Gergely 1





II. Baranya Kupa Pécs 1988.08.19.-23.

1. Sziráki László 7 2. Boronyák István 7 3. Bódor Sándor 7 4. Szokodi László 5,5 5. Botkó Imre 5,5 6. Hámori András 5,5 7. Szabó Miklós 5 8. Putzer András 5 9. Juhász János 5 10. Nógrádi Gábor 4,5 11. Fejes Csaba 4,5 12. Szőke Gyula 4,5 13. Deme Lajos 4,5 14. Mányi Béla 4,5 15. Kocsis József 3,5 16. Pető Zoltán 3 17. Ábrahám Tibor 3 18. Gulybán Gergely 3 19. Kocsis Sándor 2,5





III. Magyar Kupa 1987-88.

Elődöntő: Szekszárd 1988.05.07. Rudolf László - Vámosi Albert 3-0

Játék a harmadik helyért: 1988. május 31 - június 1-én Sziráki László - Vámosi Albert 3-0

Döntő: Budapest 1988.09.07. Somlai László - Rudolf László 3-0





II. Lenin Kupa Miskolc 1988.09.14.-18.

1. Kövér Imre 8 2. Szabó Miklós 6,5 3. Sziráki László 6 4. Botkó Imre 6 5. Bódor Sándor 5,5 6. Gados László 5,5 7. Péter István 5,5 8. Rutkovszky Tibor 5 9. Szabó Károly 5 10. Rozák Bertalan 5 11. Hajnal András 4,5 12. Fejes Csaba 4,5 13. Mányi Béla 4,5 14. Putzer András 4,5 15. Vida László 4,5 16. Deme Lajos 4 17. Császár Imre 4 18. Molnár József 3,5 19. Szabó Béla 3,5 20. Pető Zoltán 3,5 21. Kocsis Sándor 3 22. Kocsis József 2,5 23. Gulybán Gergely 2 24. Szabó Lajos 2





VI. Országos Ifjúsági Bajnokság Pécs 1988.11.04-07.

Végeredmény:

1. Jurasits Miklós 7,5 2. Lódi László 7 3. Kocsis Sándor 6,5 4. Gáspár Attila 6 5. Marusin Zoltán 5,5 6. Andrej Baturo 5 7. Bozsidar Tumbas 5 8. Rózsa Csongor 5 9. Szekernyés Zoltán 5 10. Csiszár Szabolcs 4,5 11. Novák Péter 4,5 12. Szabó Zoltán 4,5 13. Lajkó Roland 4 14. Gulybán Gergely 4 15. Kocsis József 4 16. Vukman Szabolcs 4 17. Irina Slejfman 3,5 18. Jevgenyij Levitan 2,5 19. Szabó Tibor 2





Szovjet VB-válogató Moszkva 1988.11.04.-08.

1. Szergej Lapko 8 2. Cigankov 8 3. Jurij Bakulin 7 4. Alekszandr Zsupko 4,5 5. Jurij Teper 4,5 6. Vlagyimir Volkov 4,5 .... 10 induló





V. Tízek Bajnokság Harkány 1988.11.21.-25.

Végeredmény:

1. Botkó Imre 7 2. Kolozsvári Miklós 5 3. Rozák Bertalan 5 4. Sziráki László 5 5. Vámosi Albert 4,5 6. Hámori András 4,5 7. Börcsök László 4,5 8. Kövér Imre 4 9. Wunderlich Lívius 3,5 10. Rutkovszky Tibor 2





Szabadka 1988.11.26.

Szabadka - SZÜV 3:5 Szabadka - SZÜV 3:5





Szabadka, 1988.11.27., Játékidő: 2x10 perc

"A" csoport

1. Lódi L. H 7 2. Sziráki L. H 7 3. Tumbas J. H 5 4. Roza G. Yu 4,5 5. Sabo K. Yu 4 6. Horvat Yu 3 7. Lajko R Yu 2,5 8. Szederkényi T. H 2,5 9. Sabo Rac. Yu 2,5

"B" csoport

1. Stojanovic M. Yu 7 2. Kolozsvári M. H 6,5 3. Frank I. Yu 6 4. Jurasits M. H 4,5 5. Durica Do. Yu 4 6. Marusin Z. Yu 4 7. Kenjeres Yu 2 8. Balaz Piri Yu 2 9. Macanko Yu 0

"C" csoport

1. Buzási L. H 6 2. Bohócki M. Yu 5 3. Bodrogi I. H 4,5 4. Kisimre I. Yu 4 5. Tumbas B. Yu 3,5 6. Vereckei J. Yu 3,5 7. Sinko A. Yu 1,5 8. Durica De. Yu 0

Végeredmény: (azonos helyezettek körmérkőzése)

1. Buzási 10. Roza 19. Sinko 2. Lódi 11. Jurasits 20. Lajko 3. Stojanovics 12. Kisimre 21. Kenjeres 4. Kolozsvári 13. Sabo 22. Balaz Piri 5. Bohócki 14. Tumbas B. 23. Szederkényi 6. Sziráki 15. Durica Do. 24. Durica De. 7. Tumbas J. 16. Vereckei 25. Sabo Rac 8. Frank 17. Marusin 26. Macanko 9. Bodrogi 18. Horvat





I. Hajdú Kupa Debrecen 1988.12.02.-04.

1. Bódor Sándor 7 Sziráki László 7 3. Börcsök László 6,5 4. Kövér Imre 6 5. Rudolf László 6 6. Csupor Péter 5,5 7. Kosztya Tibor 5 8. Schenkerik Csaba 5 9. Putzer András 5 10. Péter István 5 11. Hámori András 5 12. Vida László 4,5 13. Dani Péter 4,5 14. Kocsis Sándor 4 15. Mányi Béla 4 16. Szabó Béla 4 17. Fejes Csaba 3,5 18. Balázs Tamás 3,5 19. Kocsis József 3 20. Császár Imre 2,5 21. Gulybán Gergely 2,5 22. Bódor Tamás 0





I. Lengyel nemzetközi bajnokság Poznan 1988.12.13.-18.

Végeredmény:

1. Marek Mackowiak 7,5 2. Sziráki László 7,5 3. Marek Mandecki 6 4. Buzási József 6 5. Jan Zajaczkowski 5,5 6. Mariusz Wojnar 5,25 7. Botkó Imre 5 8. Frank István 5 9. Jan Kudelski 5 10. Dariusz Fatyga 5 11. Waldemar Seliga 4,5 12. Piotr Lipinski 4,5 13. Grazyna Mackowiak 4,5 14. Tomasz Sek 4,5 15. Edmund Kiejdo 4,5 16. Pawel Zagozdzon 4,5 17. Dragan Radakovics 4 18. Kisimre István 4 19. Waldemar Olszewski 4 20. Eugeniusz Woznica 3,75 21. Miroslaw Kazieczko 3,5 22. Jozef Rybak 3,5 23. Marek Zuralski 3 24. Pawel Lipinski 3 25. Valerij Bujak 1,5





I. Hexasakk Világ Kupa

1. Buzási József 15 2. Marek Mackowiak 14 3. Sziráki László 13 4. Somlai László 11 5. Rutkovszky Tibor 9 6. Rudolf László 8 7. Vlagyimir Volkov 7 Schenkerik Csaba 7 9. Kövér Imre 6 10. Jurij Bakulin 5 Botkó Imre 5 Vámosi Albert 5 13. Marek Mandecki 4 14. Bódor Sándor 3 Kolozsvári Miklós 3 Szabó Károly 3 Joszip Tumbas 3 18. Boronyák István 2 Börcsök László 2 Lódi László 2 Jan Zajackowski 2 22. Marek Galazka 1 Frank István 1 Mariusz Wojnar 1





1989




Minszk - 1989

A Belorusz köztársaság Sakkpalotájában, Minszkben került sor 1989. február 2-6. között a "Szluzsba büta Belorosszii" című folyóirat díjaiért kiírt első nemzetközi hexasakk versenyre. Résztvevő 42 versenyző

Végeredmény:

Név Gy D V Pont Hely Vjacseszláv Janyenko 7,5 1. Grazyna Mackiwiak 7,5 2. Sziráki László 6 2 1 7 3. Rozák Bertalan 4 4 1 6 4. Botkó Imre 4 4 1 6 5. Vlagyimir Nyekraszov ......... Gados László 5 1 3 5,5 12. Vámosi Albert 3 4 2 5 13-17. ............. Bohócki Mihály 5 13-17. Kolozsvári Moklós 3 3 3 4,5 18.23. Erdős Géza 3 2 4 4 24-32. ..........





Subozan Kupa 1989

I. forduló: Nemzetközi verseny Minszk 1989.02.01-05. 1. Vjacseszlav Janyenko Szovjetunió (7) 2. Grazyna Mackowiak Lengyelország (5) 3. Sziráki László Magyarország (4) 4. Rozák Bertalan Magyarország (3) 5. Botkó Imre Magyarország (2) 6. Vlagyimir Nyekraszov Szovjetunió (1)

II. forduló: III. Palics Kupa Palics 1989.05.31.-06.04. 1. Rudolf László Magyarország (7) 2. Vlagyimir Vaskevics Szovjetunió (5) 3. Grazyna Mackowiak Lengyelország (4) 4. Marek Mackowiak Lengyelország (3) 5. Kövér Imre Magyarország (2) 6. Vlagyimir Nyekraszov Szovjetunió (1)

III. forduló: IV. Európa bajnokság Tatabánya 1989.07.01.-07. 1. Somlai László Magyarország (7) 2. Vlagyimir Nyekraszov Szovjetunió (4,5) Marek Mackowiak Lengyelország (4,5) 4. Rudolf László Magyarország (3) 5. Marek Mandecki Lengyelország (2) 6. Kolozsvári Miklós Magyarország (1)

Végeredmény:

1. Rudolf László Magyarország 10 2. Grazyna Mackowiak Lengyelország 9 3. Marek Mackowiak Lengyelország 7,5 4. Somlai László Magyarország 7 Vjacseszlav Janyenko Szovjetunió 7 6. Vlagyimir Nyekraszov Szovjetunió 6,5 7. Vlagyimir Vaskevics Szovjetunió 5 8. Sziráki László Magyarország 4 9. Rozák Bertalan Magyarország 3 10. Botkó Imre Magyarország 2 Kövér Imre Magyarország 2 Marek Mandecki Lengyelország 2 13. Kolozsvári Miklós Magyarország 1





IV. Magyar Kupa Pécs 1989.02.24.-26.

1. Börcsök László 7 2. Kövér Imre 6 3. Bódor Sándor 6 4. Buzási József 6 5. Schenkerik Csaba 6 6. Hámori András 5,5 7. Gados László 5,5 8. Lódi László 5 9. Putzer András 5 10. Botkó Imre 4,5 11. Nógrádi Gábor 4,5 12. Jurasits Miklós 4,5 13. Gáspár Attila 4 14. Mányi Béla 4 15. Péter István 4 16. Molnár József 3,5 17. Szokodi László 3,5 18. Ábrahám Tibor 3 19. Vukman Szabolcs 2 20. Bódor Tamás 1





III. Felszabadulás Kupa Baja 1989.04.02.-04.

1. Rudolf László 9 2. Sziráki László 6,5 3. Hámori András 6 4. Csupor Péter 6 5. Kövér Imre 6 6. Deme Lajos 5 Fejes Csaba 5 Gados László 5 Lódi László 5 Vida László 5 11. Károly Gyula 4,5 12. Gáspár Attila 4 Gulybán Gergely 4 Miklós István 4 Péter István 4 Vukman Szabolcs 4 17. Putzer András 3,5 18. Szabó Tibor 2,5 19. Győr Varga János 0,5 Hausknecht Ferenc 0,5





II. Pingitzer Kupa Baja 1989.04.29.-05.01.

1. Csupor Péter 7 2. Botkó Imre 6 3. Hámori András 5,5 4. Lódi László 5,5 5. Fejes Csaba 5,5 6. Gados László 5,5 7. Jurasits Miklós 5,5 Péter István 5,5 9. Bódor Sándor 5 10. Nagy József 5 11. Mányi Béla 5 12. Gáspár Attila 4,5 13. Császár Imre 3,75 14. Vukman Szabolcs 3,5 15. Szabó Lajos 3 16. Vida László 3 17. Gulybán Gergely 2,25





"Szmena" verseny Kalinyin 1989.05.05.-09.

1. csoport:

1.Trofimov * 1 1 0 1 1 4 5.Sapiro 0 * 1 Ÿ 0 1 2,5 4.Volkov 0 0 * 1 Ÿ 1 2,5 2.Kaszperovics 1 Ÿ 0 * Ÿ 1 3 3.Münkin 0 1 Ÿ Ÿ * 1 3 6.Unucsek 0 0 0 0 0 * 0

2. csoport:

6.Szimkin * 0 0 0 0 0 0 2.Teper 1 * 0 1 1 1 4 1.Zsupko 1 1 * Ÿ 1 1 4,5 3.Vazsnov 1 0 Ÿ * Ÿ 1 3 4.Erdős 1 0 0 Ÿ * 1 2,5 5.Roscsin 1 0 0 0 0 * 1

Helyosztók:

Zsupko - Trofimov 1:1 Kaszperovics - Teper 0,5:1,5 Vazsnov - Münkin 0:2 Volkov - Erdős 2:0 Roscsin - Sapiro 0,5:1,5

1. A. Zsupko 2. N. Trofimov 3. J. Teper 4. A. Kaszperovics 5. A. Münkin 6. P. Vazsnov 7. V. Volkov 8. Erdős Géza 9. N. Sapiro 10. M. Roscsin 11. A. Szimkin 12. D. Unucsek





III. Palics Kupa Palics 1989.05.31.-06.04.

2. Vlagyimir Vaskevics 6,5 3. Grazyna Mackowiak 6 4. Marek Mackowiak 6 5. Kövér Imre 5,75 6. Vlagyimir Nyekraszov 5,5 7. Vjacseszlav Janyenko 5 8. Alekszandr Pavlovics 5 9. Bódor Sándor 5 10. Rutkovszky Tibor 5 11. Vlagyimir Volkov 5 12. Botkó Imre 5 13. Jurij Bakulin 5 14. Jan Kudelski 4,5 15. Kisimre István 4,5 16. Putzer András 4,5 17. Petar Vizin 4,5 18. Zsivoslav Stojanovics 4,25 19. Josip Tumbas 4 20. Vereckei János 4 21. Szabó Károly 4 22. Mányi Béla 4 23. Frank István 4 24. Bohócki Mihály 4 25. Császár Imre 3 26. Gyurica György 2,5 27. Rózsa Csongor 1,5 28. Sinkó Attila 1





IV. Hexasakk Európa Bajnokság Tatabánya 1989.07.01.-08.

1. Somlai László 7 2. Vlagyimir Nyekraszov 6,5 Marek Mackowiak 6,5 4. Rudolf László 6 5. Marek Mandecki 6 6. Kolozsvári Miklós 5,5 7. Börcsök László 5 8. Vjacseszlav Janyenko 5 9. Jurij Bakulin 5 10. Szergej Lapko 5 11. Sziráki László 5 12. Szabó Károly 5 13. Hámori András 4,5 14. Vámosi Albert 4,5 15. Waldemar Seliga 4,5 16. Grazyna Mackowiak 4 17. Alekszandr Pavlovics 4 18. Schenkerik Csaba 4 19. Buzási József 4 20. Frank István 4 21. Slawomir Bitner 4 22. Josip Tumbas 4 23. Mariusz Wojnar 3,5 24. Botkó Imre 3,5 25. Vlagyimir Volkov 3,5 26. Rutkovszky Tibor 3 27. Eugeniusz Woznica 2 28. Jan Kudelski 1,5





Subozan Kupa 1989

Végeredmény:

1. Rudolf László 10 2. Grazyna Mackowiak 9 3. Marek Mackowiak 7,5 4. Somlai László 7 Vjacseszlav Janyenko 7 6. Vlagyimir Nyekraszov 6,5 7. Vlagyimir Vaskevics 5 8. Sziráki László 4 9. Rozák Bertalan 3 10. Botkó Imre 2 Kövér Imre 2 Marek Mandecki 2 13. Kolozsvári Miklós 1





VII. Nyílt magyar ifjúsági bajnokság Dombóvár 1989.07.22-24.

Végeredmény:

1. Jurij Zezjulkin 7 2. Dmitrij Kosevoj 6,5 3. Lódi László 6,5 4. Jurij Sulman 5,5 5. Sinkó Attila 5,5 6. Jurasits Miklós 5,5 7. Andrej Batura 5,5 8. Gáspár Attila 5,5 9. Bozsidar Tumbas 4,5 Kocsis József 4,5 Csiszár Szabolcs 4,5 Vojislav Poljakovics 4,5 Szabó Zoltán 4,5 Kocsis Sándor 4,5 Gulybán Gergely 4,5 Gyurica György 4,5 Miklós István 4,5 Vukman Szabolcs 4,5 Marusin Zoltán 4,5 Rózsa Csongor 4,5 21. Jura Misurov 4 Horváth Zsolt 4 23. Loboda Szabolcs 3,5 24. Győr Varga János 3 25. Hauszknecht Ferenc 1





II. Hajdú Kupa Debrecen 1989.08.14.-19.

1. Botkó Imre 7,5 2. Rutkovszky Tibor 7,5 3. Bódor Sándor 7 4. Kövér Imre 5,5 5. Wunderlich Lívius 5,5 6. Deme Lajos 5,5 7. Császár Imre 4,5 8. Péter István 4 9. Putzer András 3,5 10. Kosztya Tibor 2,5 11. Mányi Béla 1





I. EUROPA - TOP 16(12) Poznan - Mierzyn 1989.09.10.-23.

1. Marek Mackowiak 10 2. Rudolf László 8 3. Vjacseszlav Janyenko 7,5 4. Waldemar Seliga 7 5. Marek Mandecki 6 6. Grazyna Mackowiak 6 7. Alekszandr Pavlovics 4,5 8. Mariusz Wojnar 4 9. Josip Tumbas 4 10. Julia Gelfond 4 11. Botkó Imre 3 12. Szabó Károly 2





Nemzetközi Ifjúsági Verseny Minszk 1989.09.12.-17.

1. A. Zezjulkin 7,5 2. J. Zezjulkin 7 3. Kosevoj 6,5 4. Batura 6 5. Bacsise 5,5 Szudnyikova 5,5 Tanana 5,5 Sulman 5,5 9. Gulybán Gergely 5 Kocsis József 5 Szabó Zoltán 5 12. Kocsis Sándor 4,5 Marusin Zoltán 4,5 Papkin 4,5 V. Poljakovics 4,5 Rózsa Csongor 4,5 Bozsidar Tumbas 4,5 Sinkó Attila 4,5 19. Vaszilkevics 4 Jefimov 4 Miklós István 4 Misurov 4 Szinkin 4 Unucsek 4 25. Kovaljov 3,5 Epstejn 3,5 Slejfman 3,5 28. Prokopcsik 3 29. Sapiro 2 30. Baranov 0





III. Lenin Kupa Miskolc 1989.10.13.-15.

1. Vlagyimir Nyekraszov 7 2. Kövér Imre 6,5 3. Vjacseszlav Janyenko 6,5 4. Vlagyimir Vaskevics 6,5 5. Sziráki László 6 6. Jurij Zezjulkin 6 7. Alekszej Zezjulkin 6 8. Botkó Imre 5,5 9. Rutkovszky Tibor 5 10. Deme Lajos 5 11. Kolozsvári Miklós 5 12. Natasa Sapiro 5 13. Putzer András 5 14. Rozák Bertalan 4,5 15. Jurij Teper 4,5 16. Bódor Sándor 4,5 17. Vera Lipnyik 4,5 18. Vida László 4 19. Császár Imre 4 20. Fegyverneki János 4 21. Szabó Béla 4 22. Mányi Béla 4 23. Erdős Géza 4 24. Andrej Kaszperovics 3,5 25. Szabó Tibor 3,5 26. Bódor Tamás 3 27. Gulybán Gergely 3 28. Kocsis Sándor 2,5 29. Kocsis József 1,5 30. Jurij Dubasinszkij 1





IX. Nyílt Országos Bajnokság Gárdony 1989.11.03.-06.

1. Vjacseszlav Janyenko 7 2. Botkó Imre 6 3. Vlagyimir Vaskevics 6 4. Sziráki László 6 5. Rudolf László 6 6. Vlagyimir Nyekraszov 5,5 7. Buzási József 5 8. Jurij Teper 5 9. Kolozsvári Miklós 5 10. Vámosi Albert 5 11. Bódor Sándor 4,5 12. Kövér Imre 4,5 13. Rutkovszky Tibor 4,5 14. Lódi László 4,5 15. Rozák Bertalan 4,5 16. Josip Tumbas 4 17. Deme Lajos 4 18. Igor Akusevics 3,5 19. Putzer András 3,5 20. Fegyverneki János 3,5 21. Kisimre István 3 22. Szőke Gyula 3 23. Vida László 2,5 24. Jurasits Miklós 2





I. Pionír bajnokság Szabadka 1989.10.28.-29.

Végeredmény:

1. Vojislav Poljakovics 5,5 2. Gyurica György 5,5 3. Bozsidar Tumbas 4,5 4. Csiszár Szabolcs 4,5 5. Loboda Szabolcs 4,5 6. Tihomir Vidakovics 4,5 7. Győr Varga János 4,5 8. Takács Attila 4,5 9. Koncz Endre 3,5 10 Németh László 3,5 11. Vros Knezsevics 3 12. Nikola Skenderovics 3 13. Sinkó Árpád 3 14. Ninoslav Pendzsics 3 15. Bába Róbert 2,5 16. Hauszknecht Ferenc 2,5 17. Nagy Ajtai Krisztián 1 18. Vojnics László 0





Hármas csapattalálkozó Gárdony 1989.11.06-07.

1. forduló 1989. november 6. Subotica - SZÜV-vegyes 3:7

2. forduló 1989. november 7. SZÜV-vegyes - Szovjetunió 7:3

3. forduló 1989. november 7. Szovjetunió - Subotica 9:1

1. SZÜV-vegyes 14 pont 2. Szovjetunió 12 pont 3. Subotica 4 pont





III. Nemzetközi víkendtorna Szabadka 1989.11.25-26.

Végeredmény:

1. Sziráki László 8,5 2. Buzási József 7,5 3. Josip Tumbas 6 4. Kolozsvári Miklós 6 5. Szabó Károly 6 6. Vámosi Albert 6 7. Lódi László 5,5 8. Jurasits Miklós 5,5 9. Csiszár Szabolcs 5,5 10. Vereckei János 5 11. Rózsa Csongor 5 12. Sinkó Attila 5 13. Zsivoslav Stojanovics 5 14. Bohócki Mihály 4,5 15. Gyurica György 4,5 16. Berec István 4,5 17. Marusin Zoltán 4,5 18. Frank István 4 19. Vojislav Poljakovics 4 20. Győr Varga János 4 21. Sinkó Árpád 4 22. Gyurica György ifjú 4 23. Loboda Szabolcs 4 24. Tihomir Vidakovics 4 25. Kisimre István 3,5 26. Koncz Endre 3,5 27. Vros Knezsevics 3,5 28. Hausknecht Ferenc 3,5 29. Német László 3 30. Bozsidar Tumbas 2,5 31. Berta Csaba 2





III. Baranya Kupa Pécs 1989.12.08.-10.

1. Rudolf László 7 2. Alekszej Zezjulkin 6,5 3. Jurij Zezjulkin 6 4. Júlia Gelfond 6 5. Sziráki László 6 6. Kolozsvári Miklós 5,5 7. Putzer András 5 8. Vámosi Albert 5 9. Szabó Miklós 4,5 10. Jevgenyij Korhov 4,5 11. Kövér Imre 4 12. Szokodi László 4 13. Gáspár Attila 4 14. Vera Lipnyik 3 15. Vukman Szabolcs 1 16. Jurij Dubasinszkij 0
Vissza az elejére


Az oldalt készítette: Š BoSa Utolsó módosítás:2002.08.02.